Miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich - Dolny Śląsk

Wyjątkowy miód, o bursztynowo-herbacianej barwie i galaretkowatej konsystencji. Swą niepowtarzalną jakość zawdzięcza obszarowi geograficznemu, skąd pozyskiwany jest nektar. Na terenie Borów Dolnośląskich, gdzie były rozległe poligony wojskowe, zachowały się od ponad wieku w prawie nietkniętym stanie zwarte kompleksy czystych ekologicznie wrzosowisk, stanowiących wyjątkowy pożytek dla pszczół. Nektar wrzosowy nadaje miodowi specyficzny skład, ostry i lekko gorzkawy smak oraz charakterystyczny zapach.

Zarejestrowany jako Chronione Oznaczenie Geograficzne od 2008 r., wpisany na  Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez MRiRW już w 2005 r.

Informacje o tym miodzie można znaleźć także na potrawachregionalnych.pl, a o inicjatywach i wydarzeniach na stronie Lokalnej Grupy Działania Wrzosowa Kraina.

gdzie można kupić?

Gdzie można kupić i skosztować miodu wrzosowego z Borów Dolnośląskich we Wrzosowej Krainie: Pasieka "MAJA" - Stanisław Rekut, Krępa 2, tel. 076 831 92 30, Pasieka "MŁYNOWO" - Elżbieta i Roman Śmieszkowie, ul. Stawowa 4, Przemków, tel. 076 831 95 51
data publikacji: 7 czerwca 2023